Lapsed ja loomad

Kõik me mäletame heldimusega oma esimest lemmiklooma. Oli see siis koer, kuldkala või lambatall – igal juhul tõeline sõber, usaldusalune ja esimene  vastutus teise elusolendi eest.

Kontakt loomadega on alati olnud lapsepõlve tähtis ja loomulik osa.  Järjest enam on hakatud laste ja loomade interaktsioone uurima ning ka teaduslikult on leidnud kinnitust, et suhe loomaga aitab kaasa lapse emotsionaalsele arengule ja õppimisvõimele. Samuti on teada, et loomadega koos kasvamine parandab immuunsust ja vähendab allergiate tekkimise tõenäosust.

Loomad parandavad laste sotsiaalset, emotsionaalset ja kognitivset arengut ja soodustavad empaatia arenemist. On leitud ka, et lemmikloomad suurendavad vastutusvõimet, enesehinnangut ja iseseisvust.

Kõige selle juures ei tohi unustada teraapias, õppeprotsessis ja muudes tegevustes loomade heaolu. Loomade positiivne ja eetiline treening, tähelepanelikkus nende tervise ja heaolu osas tagab õnnelikud loomad, kes vastutasuks muudavad õnnelikumaks meid, inimesi.

Refereeritud artiklist “How animals can help autistic children

Põnevaid viiteid:

“Loomateraapias võib kasutada ka kanu ja lambaid” Maaelu, 11.01.2018, Sirje Niitra